Jest mi smutno, jest mi źle – co robić?

Jest mi smutno, jest mi źle – co robić?

Dziś jest ten dzień. Gdy myślisz, że nic nie wiesz, czujesz się mała, pusta w środku, jakby można było wlać w Ciebie 100 litrów i nadal zmieściłoby się coś jeszcze. Nie masz ochoty słuchać porad, sztucznie się uśmiechać i dbać o innych. Wszystko wydaje się nic nieznaczące i bez sensu. Pewnie jutro wszystko pójdzie w zapomnienie, humor Ci się poprawi, a Ty przejdziesz do porządku dziennego. Ale jutro nie jest dziś. Dziś jest dziś. I marzysz, żeby się skończyło.

Dziś i ja tak mam. Choć zazwyczaj jestem niezależna i samowystarczalna, dziś potrzebuję pomocnej dłoni. Przytulenia, pogłaskania i czułości. Często nasi partnerzy nie umieją odnaleźć się w tej sytuacji, nie wiedzą jakich słów użyć, jak pocieszyć, by nie pogorszyć sytuacji. Dlatego wpadłam na pomysł, by ułatwić im to, a także i Tobie. Skoro lubią prosto i przejrzyście – wykładam kawę na ławę!


Oto instrukcja dla „pomocnej dłoni” jak postępować z żoną/dziewczyną/narzeczoną, z której uciekło powietrze jak z balonika i wydaje się, że nie da się napełnić go na nowo.

Kochana, wydrukuj ją i podaj partnerowi do przeczytania, umieść na lodówce, zawieś w ramce.

  1. Zapytaj: „Widzę, że coś się stało, chcesz mi o tym opowiedzieć?” Jeśli będzie chciała zrelacjonować Ci co się stało, wysłuchaj jej uważnie. Jeśli nie będzie chciała, nie naciskaj, później pewnie powie, jak emocje już ostygną.
  2. Lepiej nie mów wtedy za dużo. Nie wygłaszaj swoich złotych porad i nie mów starego jak świat: „wszystko będzie dobrze” (bo w tej chwili ona ma to w nosie).
  3. Zawiń ją w koc jak naleśnika, umieść na kanapie i podaj ulubione słodkości. Jak nie ma, idź kupić. Teraz. Now. Ewentualnie zamów pizzę.
  4. Włącz jej ulubiony serial/film/program w tv (omijaj te z dodatkowym dramatem w tle).

przytulona para, jak pocieszyć żonę, jak rozweselić dziewczynę

  1. Przytul i w razie potrzeby podawaj nowe chusteczki.
  2. Czułości nigdy dość, przytul mocniej.
  3. Nie licz, że zaraz po tych czułościach będzie miała ochotę na seks.
  4. Przeczytaj jeszcze raz punkt 7.
  5. Na smuteczki świetny jest ruch. Jeśli jesteście zapalonymi biegaczami, podaj jej dresy i idźcie pobiegać, wyrzuci z siebie złe emocje. Ale równie dobrze sprawdzi się odpalenie ulubionej muzyki i wygłupy taneczne w salonie (zacznij pierwszy, samo to ją rozweseli).
  6. Jak nic nie poskutkowało, zadzwoń do jej przyjaciółki, żeby przyjechała z winem.

 

Jestem pewna, że po zrealizowaniu tych 9 lub 10 punktów poczujesz się lepiej. Wiem, że to instrukcja dla partnera życiowego, ale czasem tak mamy, że same już nie dajemy rady i potrzebujemy, by ktoś za nas napełnił nasz balonik na nowo.

 

Instrukcja do wydrukowania:

ikona dokumentu pdf

 

 Instrukcja na smutki – PLANETAVENUS.PL

 

love Planeta Venus


Słuchaj, w miłości musisz się napracować.
Samo przychodzi tylko zakochanie.

Dodaj komentarz

INSTAGRAM