Pomysł na prezent dla wyjątkowego mężczyzny

Pomysł na prezent dla wyjątkowego mężczyzny

Choć najbliższą okazją do wręczenia mu prezentu będą Święta Bożego Narodzenia, porady z tego wpisu zdecydowanie możesz zastosować na każdą inną okoliczność. A nawet marzę o tym, by tak się stało... dla Twojego własnego dobra i dobra Twojego związku. Bo w prezentach nie chodzi o to, żeby coś dać, ale żeby dać coś od siebie, czyli uwagę, zaangażowanie i czas. Ups! Za szybko Ci o tym powiedziałam? Nie masz już po co dalej czytać tego wpisu, bo już wszystko wiesz? Raczej na razie zapisałam Ci lek na receptę, ale nie powiedziałam jak go stosować, by zadziałał.

TWÓJ MĘŻCZYZNA JEST WYJĄTKOWY

W internecie pełno jest list z prezentami dla Niego: ,,Tylko u nas TOP 100 pomysłów!”, a tam „150 stylowych pomysłów…”, nawet widziałam 300 i 500. O matko i olaboga. Do tego na tych listach często przodują rzeczy typu piersiówka, szklanki do Whisky, kubek z nadrukiem, czy solniczka w kształcie kobiecych piersi. A przecież nie każdy facet jest alkoholikiem czy erotomanem. Po co traktować ich stereotypowo, kiedy same tego nie lubimy?

Twój mężczyzna jest wyjątkowy. Jedyny w swoim rodzaju. Niepowtarzalny. Daj mu to odczuć, bo sam czasem o tym zapomina. I choć oczywistym faktem jest, że na pewno starasz się traktować go tak na co dzień, to w dniu, w którym obchodzicie jakąś szczególną okazję, chcesz by Twoje uczucia i emocje jeszcze bardziej wybrzmiały. Co więc kupić mu na prezent?

A może nie kupić? Czasem voucher na Weekend Świętego Spokoju może okazać się lepszym pomysłem niż flakon ulubionych perfum. Nie wiem jak Wy, ale ja sama bym chętnie skorzystała z takiego vouchera od męża. Bo u mnie każdy weekend, to czas nadrabiania zaległości z tygodnia, zakupy, sprzątanie, odwiedziny u rodziny, i tak co tydzień. A czy nie miło byłoby, gdyby nikt nic nie chciał od Ciebie choć przez jeden weekend i nie miałabyś z tego powodu wyrzutów sumienia?

Jesteście w związku na odległość? Bo różne uczelnie lub praca? To na 100% największym darem okaże się Twój przyjazd do niego. Czasu spędzonego razem nie kupisz nigdzie.

 

Możesz też ominąć szał zakupowy przygotowując prezent sama. Umiesz grać na gitarze? Skomponuj jakąś piosenkę tylko dla niego. Pięknie rysujesz? Przygotuj jego portret lub karykaturę, z której będziecie mogli się pośmiać. Godzinami słucha muzyki? Poczujcie styl retro, gdy wręczysz mu składankę jego ulubionych hitów lub nowych piosenek w jego klimacie.

 

Jeśli oboje lubicie pomagać, fajnym pomysłem jest wspomóc jakąś fundację lub kogoś w potrzebie, w ramach kwoty, którą chciałaś przeznaczyć na prezent. Wdzięczność, którą zobaczysz w oczach innych lub usłyszysz będzie niezapomnianym prezentem zwrotnym.

Najwspanialsze jest to, że część tej radości z obdarowywania zostaje po Twojej stronie. I lekarze mają na to dowody.

Przyjemność, którą odczuwasz z dawania jest uwarunkowana wyrzutem hormonu szczęścia, zwanym endorfiną. Oprócz tego uwalniana jest oksytocyna. Hormon ten wydzielamy, np. podczas seksu czy karmienia piersią. Wywołuje w nas też uczucie ciepła, euforii i wspólnoty z drugą osobą. Zgodnie z badaniami dawka oksytocyny, która wydziela się podczas obdarowywania sprawia, że ludzie są względem siebie bardziej hojni i empatyczni. Czyż to nie piękne?

 

GDZIE SZUKAĆ INSPIRACJI NA PREZENT?

Powiesz: ,,Ania, ale ja bardzo chcę coś mu kupić, nie powinnam?”

Ależ nie, proszę bardzo, kup, byle z pomysłem. Przypomnij sobie, czy nie wspominał Ci, że zrobiłby COŚ, ale nie ma czasu? Albo kupiłby COŚ, ale szkoda mu pieniędzy, bo macie inne wydatki? Może w sklepie powiedział, że TO mu się podoba, ale ostatecznie tego nie kupił? Nieważne czy były to buty, bilet na mecz, czy wspólny wyjazd do Radomia. Spraw mu TO COŚ. Pokażesz w ten sposób, że go słuchasz, znasz, wiesz czego potrzebuje. W końcu zamiast kupić standardowo skarpetki i sweterek, postarałaś się, poświęciłaś czas i zrobiłaś prezent DLA NIEGO, a nie dla dowolnego faceta na świecie. Jeśli tego nie doceni, będzie głupcem.

 

Prezent dla niego

 

,,Ania, a jeśli nie zdążyłam go jeszcze tak dobrze poznać albo nie notowałam skrzętnie i nie pamiętam o czym marzy?”

W takim razie przedstawiam Ci listę siedmiu uniwersalnych pomysłów… STOP.
Przecież nie idziemy na łatwiznę. Pomyśl jak spędza zazwyczaj czas lub po prostu zapytaj go co lubi, to nie grzech ani wtopa być bezpośrednim. Dzięki temu unikniesz siedzenia godzinami na necie, w poszukiwaniu idealnego prezentu, który ostatecznie i tak może nie okazać się taki idealny jak myślałaś. Poza tym w ramach prezentu zawsze możesz zaprosić go na randkę. Dobrze jakościowo spędzony czas świetnie wpływa na budowanie relacji i więzi między Wami.

OSTATECZNA OSTATECZNOŚĆ, CZYLI…

Niezależnie od odpowiedzi prezentem może być książka. Sprawdzałam, istnieją książki na każdy temat, serio. Nie ważne czy naukowa, biograficzna czy fantastyczna, książka jest jednym z lepszych pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Rozwija wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa i łatwo pakuje się ją na prezent.

 

Tylko błagam Cię o jedno. W tym szale zakupowym, wyścigu na umyte okna i wypolerowane podłogi nie zapomnij o sobie.

Przeżywaj chwile, którymi chcesz się dzielić.

Zwolnij, zrób sobie maseczkę, idź na masaż.

Posłuchaj intuicji i nie czuj się zobligowana kupować prezentów, jeśli nie chcesz.

Korzystaj ze świątecznego czasu i zrób porządki w głowie.

Nie zostawaj ze wszystkimi obowiązkami sama, podziel je w rodzinie.

Nie czuj się wina, gdy zjesz o jeden cukierek za dużo. Należał Ci się, bo tak.

Słuchaj ulubionych piosenek świątecznych na cały zycher, następna taka akcja dopiero za rok!

Obdarzaj ludzi uśmiechem, ta energia wróci do Ciebie.

 

love Planeta Venus


Słuchaj, w miłości musisz się napracować.
Samo przychodzi tylko zakochanie.

Dodaj komentarz

INSTAGRAM